Mazury

Mazury to określenie regionu geograficznego usytuowanego w północno-wschodniej Polsce, który swym zasięgiem obejmuje Pojezierze Mazurskie. Powierzchnia tej malowniczej krainy to ponad 13 tys. km kwadratowych. Ukształtowanie terenu należy do bardzo urozmaiconych. Jest to skutek występowania na tym terenie lodowca kontynentalnego, który miał miejsce w plejstocenie. Występują tutaj zatem wzgórza morenowe , z najwyższym wzniesieniem – Wzgórza Szeskie(309 m n.p.m.), wielorakie pagórki ozów i kremów, okazałe równiny stożków sandrowych oraz zagłębienia bezodpływowe. Wielkim bogactwem Mazur są jeziora polodowcowe, które zajmują około 7% powierzchni regionu. Ich liczebność grubo wychodzi ponad sumę trzech tysięcy jezior. Z tego też powodu Mazury zwane są „Krainą Tysiąca Jezior”. Znajduje się tu także największe jezioro w Polsce, a mianowicie Śniardwy. Dodatkowo istnieje o wiele więcej obiektów historycznych, które składają się na atrakcje turystyczne Mazury. Przez wzgląd na ukształtowanie regionu kraina ta szczyci się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Nie zraża ich nawet dość zimny klimat. Zimy są tu bowiem długie i mroźne, natomiast lata słoneczne, choć krótkie.

Mazury pomagają w kontemplacji i wyciszeniu

Baza Noclegowa na Mazurach

Mazury dysponują nadzwyczajnie rozbudowaną bazą noclegową. Do zasadniczych miast regionu zalicza się: Ełk, Giżycko, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Mikołajki, Morąg, Mrągowo, Nidzica, Olecko, Ostróda, Pisz, Ruciane-Nida, Szczytno i Węgorzewo. Obserwujemy tu zarówno ekskluzywne hotele Mazury, zaciszne ośrodki SPA Mazury, komfortowe obiekty konferencyjne Mazury, jak i niezwykle gościnne, prywatne noclegi mazury. Dużym powodzeniem cieszy się także agroturystyka mazury. Jest to typ turystyki wiejskiej, a wyróżnia się powiązaniem usług ściśle turystycznych z gospodarstwem rolnym. Zwraca się tu szczególną uwagę na bliski kontakt z rodziną rolniczą, szansę zgłębienia jej historii i obyczajów, podzielenia się własnymi doznaniami oraz gościnną atmosferą. To wszystko sprawia, że wczasy Mazury na długo zapadają w pamięć. Obfitość jezior i rzek przyczynia się natomiast do rozwoju turystyki związanej z uprawianiem sportów wodnych m.in. kajakarstwa i żeglarstwa. Mnogie występowanie ścieżek turystyki pieszej i rowerowej również przemawia za wypoczynkiem w tej zjawiskowej krainie. Mazurskie wzgórza zachwycają średniowiecznymi zamkami krzyżackimi. W granicach Mazurskiego Parku Krajobrazowego znajdują się także liczne ścieżki przyrodnicze.

SPA na Mazurach

Wypoczynek w SPA na Mazurach to znakomite wyjście dla osób potrzebujących chwili wytchnienia. SPA ma na celu regeneracje sił psychicznych i fizycznych organizmu. Nic tak nie wycisza, jak SPA w połączeniu z tak czarownym krajobrazem. Mazury to fantastyczny wypoczynek zarówno dla rodzin, przyjaciół, jak i ludzi biznesu. Ośrodki konferencyjne na Mazurach ujmują natomiast profesjonalną obsługą, wysokim standardem oraz komfortowymi salami biznesowymi. Jednym zdaniem każdy znajdzie tu coś dla siebie.